צוות המורים | צילומי בוגרים | קורס צילום למתקדמים | קורס צילום מתחילים | בלוג צילום |
פוקוס - המרכז ללימודי צילום
תמונת רקע

 

מתחילים לצלם בפוקוס קורס יסודות הצילום למתחילים אפריל 2015

 

30/04/15 יום חמישי

 

רכשתם מצלמה ולא יודעים לתפעל אותה, מצלמים והצילומים לא יוצאים כפי שרציתם, קורס צילום למתחילים זה בדיוק המקום הנכון להתחיל.

 

הקורס מיועד לכם חובבי הצילום המעוניינים לדעת לצלם ברמה גבוהה, להבין ולהסתכל אחרת על מושג צילום ולהביא לידי ביטוי את היכולות הטכניות של המצלמה. בקורס תקבלו הדרכה מקצועית ממדריכי צילום מקצועיים.

 

קורס צילום למתחילים מקיף מגוון רחב של נושאי צילום ומעניק את כל הכלים כדי להוציא תוצאות טובות בשטח. נכיר עבודות של יוצרים בתחומים שונים, נצא לשיעורים מונחים בשטח וניישם את מה שלמדנו. הקניית מושגי יסוד וטכניקות בסיסיות בצילום, פיתוח חשיבה צילומית עצמאית והקניית כלים ביקורתיים להתבוננות ולניתוח עבודות צילום.

 

מה לומדים בקורס צילום למתחילים:

נלמד את שפת הצילום,  תכונות המצלמה,  הבנה של אור וצבע, עדשות שונות ותכונותיהן,  בניית קומפוזיציה, סוגי תאורה שונים וגישות שונות לצילום. נקדיש זמן גם לצלמים מובילים בעולם המשפיעים על עולם הצילום כיום.
התנסות במגוון נושאי צילום: צילום לילה,  צילום בתנועה,  צילום פורטרט,  טבע ונוף אורבאני. 

 

הדרכה איכותית:  ניסיון רב בצילום ובהוראה – המרצה הינו בוגר בעל תואר ראשון B.ed להוראת הצילום מטעם ויצו – חיפה.

מאחורינו ניסיון רב שנים בהוראה והדרכת קורסי צילום, מאות בוגרים מרוצים לוקחים חלק בעשייה המקומית ונמנים היום עם הצלמים המובילים בארץ ובעולם.

 

במהלך הסיורים ניישם את התיאוריה שלמדנו בכיתה הלכה למעשה תוך התייחסות לנושא המצולם. לאחר כל סיור נקיים ביקורת עבודות שתתנהל כדיון פתוח בו נתייחס ונבדוק את הצד הטכני, הנושא המצולם והקשר ביניהם.  כל המפגשים כוללים הדרכה תיאורטית ומעשית ע"י תרגול שוטף ויישום בכיתה ובשטח

 

חומר כתוב : התלמידים מקבלים חוברת כקובץ דיגיטלי (PDF) המאגדת ומסכמת את כל תכני הקורס. אין צורך להסתמך על הזיכרון או לסכם את הדברים במהלך השיעור.

החוברת תשמש את התלמיד ככלי אינפורמטיבי שניתן תמיד לחזור ולעיין בה כהכנה לפני שיעור או כחזרה על החומר הנלמד.

 

השלמת שיעורים : תלמיד שהחסיר מפגש יוכל להשלימו בקורס הבא  ללא תשלום כמובן.

 

יחס אישי : אנחנו שמים לנו למטרה לתת לכל תלמיד את היחס האישי מתוך ידיעה והבנה שלכל אחד קצב התקדמות והבנה משלו. מעבר למפגשים השוטפים אנו נמצאים בקשר תמידי עם התלמידים דרך מיילים ובטלפון.


הכיתה מאובזרת בכל הציוד הנדרש ולנוחיותכם פינת קפה לשימוש חופשי וחניה בצמוד למכללה.לכל הכיתות יש נגישות לנכים.

 
הערות כלליות:
ציוד צילום נדרש: לצורך השתתפות בקורס צילום יש לוודא כי למצלמה שברשותכם יש אפשרות שליטה ידנית על מהירות התריס והצמצם. בכל מקרה מומלץ לוודא מול צוות פוקוס את תאימות הציוד לקורס, כמו כן, מוזמנים ליצור קשר במידה ומתלבטים טרם קניית מצלמה חדשה נשמח לייעץ ולעזור.
אין לכם מצלמה, ניתן להשכיר מאתנו מצלמה במחיר סמלי לכל תקופת הקורס.

 

הקורס כולל: 

12 שיעורים,  השיעורים העיונים יתקיימו  בימי חמישי : 18:00-21:00

שיעורי שטח יתקיימו בימי  שישי  09:00-12:00 .

מספר משתתפים לא יעלה על  15 איש.

הלימודים מתקיימים:  מכללת קווים  מרחק הליכה מקניון לב המפרץ.

מחיר: 1870 ₪ כולל מע"מ. מחיר הקורס כולל כניסה לאתרים.

 

יום חמישי 30/4/15

שיעור 1:  חלק א': הרצאת פתיחה והיכרות עם הנושאים הנלמדים:

מושגים טכניים של המצלמה, הכרת סוגי המצלמות  והעדשות השונות.

מבנה המצלמה, מושגי יסוד צמצמם. מהירות תריס, יחסי גומלין. 

 

יום חמישי 07/05/15

שיעור 2: מפגש עיוני המשך לימוד מושגים, מאפייני האור, הרחבה על עומק שדה, קומפוזיציה, משימת צילום בכיתה עבודה עם חצובה, צילום בתנאי תאורה שונים, צילום של אובייקט דומם בכיתה

 

יום שישי  15/05/12

מפגש 3: יציאה לצילומי שטח תרגול המבט זיכרון יעקב.
נצלם ברחובות העוברים בין בתיה הראשונים של המושבה  התנסות עם צמצם ותריס ויחסי הגומלין בניהם. תרגל את הראייה שלנו לכדי יצירת צילומים בעלי אופי אמנותי ולא תיעודי. נתנסה בצילומי תקריב,  זוויות מיוחדות צילום טקסטורות, השתקפויות ועוד
.

 

יום חמישי 21/05/15

שיעור 4: מפגש עיוני התבוננות וניתוח משותף של עבודות התלמידים
(פיצוי חשיפה, מאפיינים, אפשרויות פוקוס). שימת דגש על טכניקות והמשך למידה מושגים בסיסיים.כיצד עובד מד אור, חשיפות נכונות, השפעת ה
iso על הצילום השפעת הצמצם על הצילום ותרגיל צילום בכיתה. הכנה לצילומי טבע ובעלי חיים.

 

יום שישי  29/05/15

מפגש 5: מפגש מעשי גן החיות צילום בעלי חיים  שימוש יצירתי בפילטרים (מקטב, פילטרים צבעוניים בצילומי ש"ל ועוד) נתמקד בטכניקה הבסיסית ונלמד על הקשיים ועל הפתרונות שקיימים בצילום בעלי חיים איך מנטרלים את הטבע המוכר ויוצרים חוויה אישית בתוכו.
 

יום חמישי 04/06/15

שיעור 6: מפגש עיוני ביקורת עבודות  והכנה לצילום טבע ונוף.

 

יום שישי  12/06/15

מפגש 7 : צילומי טבע ונוף בשמורת טבע.

התמודדות ולמידה של זוויות מיוחדות, צילום טקסטורות, השתקפויות, מדידות אור ודרכי עבודה בצילום טבע. תרגול פנינג, ההקפאה וטשטוש, תרגילים בנושא תאורת חוץ. 

 

יום חמישי 18/06/15

שיעור 8: בשיעור זה נלמד את התהליכים והגישות השונות בצילומי הרחוב והרגע המכריע נלמד את עקרונות צילומי הרחוב. דיוק ותזמון בצילום רחוב, קומפוזיציה שליטה באור וצבע, מה מחפש צלם רחוב, הסיפור בצילום. הכנה לצילום פורטרט- הסבר על אפשרויות הצילום במצבים שונים, העמדה, מיקוד, עומק שדה, חשיפה.

 

יום שישי  26/06/15

מפגש 9: מפגש מעשי עכו העתיקה

צילום רחוב ופורטרטים בשוק  ססגוני, ריחות אקזוטיים ואווירה מזרח-תיכונית מתובלת. סיור לאורך הטיילת והנמל, כל צלם ינציח במצלמתו נקודות מבט שונות.

נלמד תוך כדי תפיסת התרחשויות ברחוב את נושא הרגע המכריע ותשומת לב לפרטים הקטנים. כיצד מצלמים ילדים, קבוצה, התמודדות עם אור ותאורה.

 

יום חמישי 02/07/15

מפגש 10: ביקורת עבודות

טיפים לצילום בתנאי תאורה ירודים (בית, אולמות, לילה). כיצד הופך חלל אפור ומוכר לצילום מסקרן ואווירתי (שימוש בתאורה קיימת, שילוב של חשיפות ארוכות והארת מבזק). בשיעור זה אנחנו נתחיל מהבסיס ונלמד איך להשתמש במבזק שלכם במגוון מצבים וכיצד ניתן לעשות שימוש יעיל באמצעים ביתיים כדי לשלוט בתאורה שלכם.

 

יום חמישי 09/07/15

מפגש 11: צילום לילה, נתרגל צילום לילה תוך שימוש באור קיים, שימוש במבזק, צילום שקיעה, כיצד מצלמים אנשים על רקע נוף, צילום צלליות, חשיפות ארוכות וצביעה באור.

 

יום חמישי 16/07/15

מפגש 12: ביקורת עבודות, התמונה הדיגיטלית רזולוציה של מצלמה, סוגי קבצים, השפעה על יכולת להגדיל, גודל קובץ. מתן הסברים להדפסת תמונות, כמו כן יינתנו טיפים והמלצות לגבי רכישת ציוד.

סיכום הקורס וחלוקת תעודות.

 

 

להרשמה: 073-7964700

 

 פורום צילום
קורס צילום מתחילים
קורס צילום למתחילים חיפה  
קורס צילום למתחילים רחובות  
קורס צילום למתחילים תל אביב  
קורס צילום למתחילים ירושלים  
לפרטים נוספים אודות הסדנאות
השונות מלאו את הפרטים
ואנו נחזור אליכם עם מידע מפורט:


שם פרטי:
שם משפחה:
מען:
מס. טלפון:
נייד:
* דוא"ל:
 

ניתן ליצור קשר בטלפון : 03-5613080
© Focus 2015 / עמוד הבית

webiz פיתוח מערכות מידע ואחסון אתר בידי  | Ruti Carmi עיצוב בידי