צוות המורים | צילומי בוגרים | קורס צילום למתקדמים | קורס צילום מתחילים | בלוג צילום |
פוקוס - המרכז ללימודי צילום
תמונת רקע
קורס יסודות הצילום למתחילים / תל אביב דצמבר  2017

רכשתם מצלמה ולא יודעים לתפעל אותה, מרגישים שחסרים לכם הכלים הבסיסיים. אצלנו תהיה לכם הכרות מעמיקה עם מגוון רחב של ציוד צילום, טכניקה מיומנות ושליטה במצלמה בכדי לקבל תמונה יותר איכותית מעניינת ויצירתית.
מצלמים והצילומים לא יוצאים כפי שרציתם, קורס צילום למתחילים זה בדיוק המקום הנכון להתחיל. 
הקורס מיועד לכם חובבי הצילום המעוניינים לדעת לצלם ברמה גבוהה, להבין ולהסתכל אחרת על הצילום ולדעת לנצל את היכולות של המצלמה.

קורס צילום למתחילים מקיף מגוון רחב של נושאי צילום ומעניק את כל הכלים כדי להוציא תוצאות טובות בשטח. נתנסה בצילום לילה, צילום בתנועה, צילום פורטרט, צילום טבע ונוף, צילום אורבאני וצילום רחוב.
נכיר עבודות של יוצרים בתחומים שונים, נצא לשיעורים מונחים בשטח וניישם את מה שלמדנו. הקניית מושגי יסוד וטכניקות בסיסיות בצילום, פיתוח חשיבה צילומית עצמאית והקניית כלים ביקורתיים להתבוננות ולניתוח עבודות צילום.
השיעורים מועברים בליווי מצגות עם דוגמאות, המשתתפים מקבלים סיכומים של החומר הנלמד.

שיעורים:    12  / חמישי ערב / שיעורי שטח בימי שישי בבוקר
משתתפים   15 משתתפים בלבד.
מחיר:           1800 ₪.
מוכר לגמול: ש"ש 1 בהיקף של 48 שעות לימוד
הלימודים מתקיימים : רחוב הארבע ת"א
 
תכנית קורס צילום למתחילים

שיעור 1
28/12/17 יום חמישי
הרצאת פתיחה בליווי מצגת והיכרות עם הנושאים הנלמדים, מושגים טכניים של המצלמה, הכרת סוגי המצלמות  והעדשות השונות. מבנה המצלמה, מושגי יסוד צמצמם. מהירות תריס, יחסי גומלין. 

שיעור 2
04/01/18 יום חמישי
המשך לימוד מושגים, מאפייני האור, הרחבה על עומק שדה, קומפוזיציה.הכנה לשיעור המעשי בשטח בו ניישם את החומר בשטח. (פיצוי חשיפה, מאפיינים, אפשרויות פוקוס).שימת דגש על טכניקות ומושגים בסיסיים, הכנה לשיעור שטח בנושא טבע/ מקרו ומבט.

שיעור 3
12/01/18 יום שישי
תרגול המבט בנווה צדק -למידה והתנסות ראשונית עם צילום במצב ידני שילוב של צמצם ותריס ויחסי הגומלין בניהם. חיתוכים מדויקים, צבעים, טקסטורות, קומפוזיציה, , תפעול המצלמה, ראייה צילומית. 

שיעור 4
19/01/18 יום שישי
צילומי טבע ותנועה בפארק הירקון, התמודדות ולמידה של זוויות מיוחדות, צילום טקסטורות, השתקפויות, מדידות אור ודרכי עבודה בצילום טבע. תרגול פנינג, ההקפאה וטשטוש, תרגילים בנושא תאורת חוץ.
 
שיעור 5
25/01/18 יום חמישי
נתחיל בביקורת עבודות על צילומי הטבע והתנועה, נלמד כיצד עובד מד אור, חשיפות נכונות, השפעת ה iso על הצילום. הכנה לצילום פורטרטים.

שיעור 6
26/01/18 יום שישי
צילום מעשי פורטרטים, עבודה בקומפוזיציה זוויות צילום נכונות, מסגור תמונה. הסבר על אפשרויות הצילום במצבים שונים, העמדה, מיקוד, עומק שדה, חשיפה.
נלמד את נושא הפורטרטים. כיצד להציג את המצולם בצורה המעניינת ביותר, כיצד לצלם אנשים זרים ברחוב ואיך להוציא את הסיפור של המצולם מעבר לתמונה.

שיעור 7
01/02/18 יום חמישי
שיעור עיוני ביקורת עבודות, חיישן המצלמה איזה מסע עובר האור מרגע הצילום ועד למצב שהוא קובץ בכרטיס הזיכרון. התהליכים והגישות השונות בצילומי הרחוב והרגע המכריע, הדרכה מכינה ליציאה לצילום. דיוק ותזמון בצילום רחוב וקומפוזיציה, שליטה באור וצבע.

שיעור 8
09/02/18 יום שישי
יציאה לצילום מעשי בנושא צילום רחוב, כל צלם ינציח במצלמתו נקודות מבט שונות. רחובות שוקקים, צבעוניים, מלאי חיים אשר מספקים לכל צלם מגוון רחב של הזדמנויות לצילום. 
נלמד תוך כדי תפיסת התרחשויות ברחוב את נושא הרגע המכריע ותשומת לב לפרטים הקטנים. חיבור של סיטואציות אשר יוצרות צילום מעניין ומפתיע. 

שיעור 9
16/02/18 יום שישי
יציאה לצילומים בחוף הים , צילום טבע ונוף. התנסות בזוויות מיוחדות, צילום טקסטורות, עבודה בצילום נוף. פנינג, ההקפאה וטשטוש.

שיעור 10
22/02/18 יום חמישי
הכנה לנושא צילום לילה. נלמד על טכניקות לצילום לילה, צילום בתנועה שימוש באור מלאכותי בלילה. חשיפות ארוכות תוך כדי ניצול תנאי תאורת הרחוב ושימוש במבזק.עבודה ברגישויות גבוהות, שימוש באור קיים, הקפאה ומריחה של תנועה, חזרה על איזון לבן בהקשר של כמה מקורות אור, שעת הקסם.

שיעור 11
01/03/18 יום חמישי
צילום שטח לילה אורבאני, ( קרנבל פורים) במפגש זה נתרגל מגוון טכניקות בשילוב של תאורה מלאכותית שימוש בתאורת מבזק ותאורה סביבתית (שילוב של הקפאה ותנועה).
חשיפות ארוכות וצביעה באור.

שיעור 12
08/03/18 יום חמישי
בשיעור האחרון של הקורס נעבור על כל הכלים שלמדנו לאורך הדרך. נתחיל במשוב וביקורת על צילומי הלילה ונקבל כלים לשיפור. אנחנו נסכם את הקורס ודרכים להמשך התפתחות אישית של כל אחד מכם וחלוקת תעודות סיום. 
 
  
 
 
 למה כדאי ללמוד צילום אצלנו בפוקוס ?
 
צוות המרצים שלנו מורכב מהצלמים המובלים ביותר בארץ בעלי תואר ראשון B.ed להוראת הצילום עם ניסיון רב שנים בהוראה והדרכת קורסי צילום.
כל השיעורים כוללים הדרכה תיאורטית ומעשית ע"י תרגול שוטף ויישום החומר בשטח
 
השלמת שיעורים – תלמיד שהחסיר מפגש יוכל להשלימו בקורס הבא – ללא תשלום כמובן.
יחס אישי – אנחנו שמים לנו למטרה לתת לכל תלמיד את היחס האישי מתוך ידיעה והבנה שלכל  אחד קצב התקדמות והבנה משלו.
מעבר למפגשים השוטפים אנו נמצאים בקשר תמידי עם התלמידים דרך מיילים ובטלפון.
חומר כתוב – התלמידים מקבלים חוברת כקובץ דיגיטלי (PDF) המאגדת ומסכמת את כל תכני הקורס. אין צורך להסתמך על הזיכרון או לסכם את הדברים במהלך השיעור.
החוברת תשמש את התלמיד ככלי אינפורמטיבי שניתן תמיד לחזור ולעיין בה כהכנה לפני שיעור או כחזרה על החומר הנלמד.

מתכונת הקורס
את החומר התיאורטי נלמד דרך צפייה והתבוננות בעבודותיהם של מגוון צלמים, תוך התייחסות לגישות השונות ולנושאים המעסיקים אותם. שיעורים מועברים בליווי מצגות עם דוגמאות, התלמידים מקבלים את סיכומי השיעורים במייל.
בהלך שיעורי השטח ניישם את החומר הלימודי שלמדנו בכיתה תוך התייחסות לנושא המצולם. לאחר כל סיור נקיים ביקורת עבודות שתתנהל כדיון פתוח בו נתייחס ונבדוק את הצד הטכני, הנושא המצולם והקשר ביניהם ונלמד חומר חדש כהכנה לנושא הבא.
נכיר את המצלמה האישית של כל אחד/ת על מנת להגיע לשליטה מלאה במצלמה,
נכיר את שפת הצילום, תכונות המצלמה, הבנה של אור וצבע, עדשות שונות ותכונותיהן, בניית קומפוזיציה, סוגי תאורה שונים וגישות שונות לצילום.
 
 ניתן להשכיר מצלמה בעלות סמלית לכל תקופת הקורס.
להרשמה: 073-7964700
 ההרשמה בכפוף לתקנון פוקוס
 
 


פורום צילום
קורס צילום מתחילים
קורס צילום למתחילים -תל אביב  
קורס צילום מתחילים בירושלים  
קורס צילום למתחילים רחובות  
למידע נוסף והרשמה, התקשרו
073-7694700 או מלאו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

שם:
טלפון:
* דוא"ל:
 
© Focus 2018 / עמוד הבית

webiz פיתוח מערכות מידע ואחסון אתר בידי  | Ruti Carmi עיצוב בידי