צוות המורים | צילומי בוגרים | קורס צילום למתקדמים | קורס צילום מתחילים | בלוג צילום |
פוקוס - המרכז ללימודי צילום
תמונת רקע
קורס צילום מתקדם- תל אביב

קורס תאורה מעשית למתקדמים
 
קורס צילום מקצועי המשלב בתוכו מגוון נושאים ומטרתו להעמיק את הידע הטכני ולהעשיר את השפה האמנותית-אישית: אמנות וצילום, הצילום כמדיה תקשורתית. חידוד יכולת הביטוי האישי של כל אחד ואחת, תוך עידוד ליצירת הבעה ומבט אישיים. התפתחות הצילום דרך סקירת עבודותיהם של גדולי הצלמים.

התוכנית כוללת שיעורים מעשיים וביקורות עבודות.
למידת טכניקות מתקדמות (צילום, תאורה וחשיפה), פיתוח מיומנות קריאה וביקורת, ודגש על המוצר המוגמר.
התנסות בתחומי צילום טבע ומאקרו, צילומי סטודיו, צילום ערום / צילום דוקומנטרי
ושימוש מקצועי בתאורה טבעית ופלש.
 
הקורס כולל:
מספר מפגשים :        12 מפגשים מתוכם 6  מפגשים מעשיים בשטח.
שעות הלימוד:           ימי שלישי 18:30-21:30  ימי שישי -  08:00-11:00
מקום הלימוד:           הקורס מתקיים בסטודיו מקצועי ומאובזר בת"א.
ציוד לקורס:             מצלמת SLR וחצובה.
 
תכנית קורס צילום למתקדמים

שיעור 1:  שיחת הכרות וסקירת החומר שנעבור עליו במהלך הקורס.
הרצאת פתיחה ובה שני נושאים: צילום בתאורה מלאכותית ושימוש במבזק (פלאש). טיפים לצילום בתנאי תאורה ירודים (בית, אולמות, לילה). מתן תרגילים לעבודה מורכבת עם פלאש.
"צילום חללים" כיצד הופך חלל אפור ומוכר לצילום מסקרן ואווירתי. כיצד ניתן להעביר סיפור דרך מקום, דרך חלל. עבודה נכונה עם חצובה, הגעה לפרספקטיבה וסימטריה מושלמת, שימוש בקומפוזיציה ובחשיפה ככל להעברת מסר ורגש. 
 
שיעור 2:  שיעור מעשי בשטח. צילום בחלל סגור / מקום פתוח, תרגול מעשי של תאורה עיקרית/תאורת מילוי. המקום מציע ארכיטקטורת פנים מיוחדת ומגוונת ומציב בפני התלמידים אתגר צילומי מרתק.
בשיעור נשים דגש על תאורת החלל, נלמד להבחין בזוויות צילום אשר מדגישות את החלל ומחמיאות לו תוך כדי שימוש בקומפוזיציות גיאומטריות  ובעדשות רחבות.
 
שיעור 3: ביקורת עבודות והכנה לצילום פלאש מתקדם, שיטות הארה מורכבות, תאורת סטודיו ביתית מאולתרת. בשיעור זה נלמד לעומק את נושא הפלאש וצילום הלילה. כיצד מצלמים בלילה עם אור קיים, שימוש בחשיפות ארוכות ושימוש בפלאש על כל האפשרויות הטמונות בו- אפשרויות השליטה שלנו בו, סוגי ההארה שלו ועוד. נלמד כיצד ניתן לאלתר בבית צילום סטודיו, טיפים לאביזרים וציוד צילום ביתי מתקדם.
 
שיעור 4 : צילום לילה ופלאש מעשי. בשיעור נלמד להתייחס לאורות הקיימים בלילה, לתרגם אותם לדימוי צילומי, ולעשות בהם שימוש רעיוני. נתרגל צילום עם פלאש על כל אפשרויותיו בשטח, נלמד לשלוט עליו ועל האור הקיים גם יחד. נבצע צילום נוף לילי אורבני תוך שימוש בחשיפות ארוכות ומריחת דמויות, צילום של אור קיים בשילוב עם פלאש, צילום בעל שפה קולנועית ועוד.
 
שיעור 5: בקורת עבודות והכנה לנושא פורטרט/סטודיו
הפורטרט בראי הזמן, מבוא לצילום מבוים (מסחרי ואישי, חוץ/סטודיו), המלצות וגישות שונות, בחירת מצולם.
 
שיעור 6: שיעור מעשי בסטודיו. איך זה באמת עובד מאחורי הקלעים.
במפגש נכיר תאורת סטודיו, אמצעי תאורה, אמצעי ריכוך (מטריות, קופסאות אור, רפלקטורים), קריאה נכונה של אור וצל. נצלם ונצטלם עם דוגמנית מקצועית, תוך מתן דגש על יחסי צלם-מצולם.
 
שיעור 7: צילומי פורטרטים, במפגש יושם דגש על בחירת המיקום, קריאת התאורה והתאמתה למצולם, יעשה בקבוצה תוך חלוקה לצוותים: צלם, מצולם ואסיסטנט, לסירוגין.
חשיבות המבט,  חשיבות האור, כיצד ניתן להשתמש בתאורה קיימת/מלאכותית לחיזוק הפורטרט.
קומפוזיציה בפריים כתלות מי המצולם ומהו המסר.

שיעור 8:  ביקורת עבודות והכנה לצילום עירום -סקירת המסורת מתולדות הצילום ועד לצילום העכשווי. יחסי צלם-מצולם, התאמת רקע- מצולם, דיאלוג בין הגוף לסביבה, וצילום קונקרטי ואבסטרקטי. צילום שחור/לבן. שימוש נכון בעדשות, ריכוך והדגשת האור הקיים באמצעות רפלקטורים.

שיעור 9: מפגש צילום עירום- צילום מודל נשי בטבע.
 
שיעור 10:  ביקורת עבודות, מבוא לצילום דוקומנטארי האם צילום משקף מציאות האם קיים צילום אובייקטיבי  נצפה בצלמים מהארץ ומהעולם המתעדים את סביבתם תחת כותרות שונות. נעמוד על כוחו של הצילום ככלי לביקורת ולתיקון חברתי ובה בעת כלי למניפולציה ולשליטה על דעת הקהל. כיצד בונים רצף סיפורי באמצעות עריכת תמונות.
 
שיעור 11:  מפגש שטח צילום והפקת כתבה מצולמת.
 
שיעור 12:  הקרנת עבודות ממהלך כל הקורס,  וסיכום הנושאים שנלמדו.
התמונה הדיגיטלית רזולוציה של מצלמה, סוגי קבצים, השפעה על יכולת להגדיל, גודל קובץ. מתן הסברים להדפסת תמונות, כמו כן יינתנו טיפים והמלצות לגבי רכישת ציוד.
סיכום הקורס וחלוקת תעודות.
  
 


פורום צילום
קורס צילום למתקדמים
קורס צילום מתקדם- תל אביב  
למידע נוסף והרשמה, התקשרו
073-7694700 או מלאו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

שם:
טלפון:
* דוא"ל:
 


© Focus 2018 / עמוד הבית

webiz פיתוח מערכות מידע ואחסון אתר בידי  | Ruti Carmi עיצוב בידי