תפריט סגור

לימוד אקסל למתחילים – 5 סירטוני ההדרכה המומלצים ביותר שלומדים אקסל לבד

אחת התוכנות החשובות ביותר לצורך שימוש במחשבים בצורה נכונה, היא תוכנת האקסל. בין אם אנחנו תלמידים, סטודנטים, ובין אם אנחנו אנשי מקצוע, עובדים בתחומים שונים או אם אנחנו מנהלים רשימות ונתונים, הרי שאנחנו לא יכולים שלא להשתמש בתוכנה זו. מדובר באחת התוכנות החשובות ביותר שקיימות בשוק מזה למעלה משלושים שנה.

מרבית האנשים שמתעסקים עם אקסל, מכירים את התוכנה באופן שטחי למדי, לרוב הם משתמשים בה על מנת לייצר טבלאות בסיסיות מאוד. אך מי שלומד אקסל, בין אם זה במסגרת לימודי מחשבים ובין אם זה במסגרות אחרות, פורמאליות ולא פורמאליות, מגלה שיש לתוכנה הזאת הרבה מאוד כלים, הרבה מאוד פונקציות ייחודיות, ואפשר לעשות איתה פעולות שונות, שגם חוסכות זמן, גם מייצרות תהליך עבודה הרבה יותר יעיל וכן, משפרות במידה ניכרת, הן את דרכי העבודה והן את תהליך קבלת ההחלטות.

היום בשביל ללמוד אקסל ברמות בסיסיות, אנחנו לא צריכים בהכרח להירשם לבית ספר, מכללה או חוג. לשמחתנו, ישנם סרטוני הדרכה שונים שיכולים לעזור לנו בכך, סרטונים שיכולים לספק לנו את כל מה שאנחנו צריכים לדעת אודות התוכנה והפונקציות השונות שיש בה.

בחלק הבא של המאמר, אנחנו נציג 5 דוגמאות לסרטונים שאתם יכולים למצוא ברשת. חיפוש פשוט ביוטיוב או בגוגל יציג בפניכם רשימה של סרטונים מהסוג שאנחנו מציעים לכם. בכל מקרה, אם אתם רוצים ללמוד באופן הרבה יותר עמוק על הנושא, אז אין ספק ניתן למצוא במסגרת קורס אופיס יתרונות רבים וייחודים.

סרטונים מומלצים ללימוד אקסל למתחילים

כאמור, הרשת מלאה בסרטונים מסוגים שונים שיכולים לעזור לכל מי שמעוניין, ללמוד אקסל בצורה טובה. מהרמה הבסיסית ביותר ועד לרמה של מתקדמים.

סרטון הדרכה בסיסי – הרעיון של סרטון כזה הוא לספק מידע כללי על האקסל, מה אפשר לעשות בתוכנה, איך יוצרים טבלה, כיצד יוצרים קובץ, איך קובעים שם לגיליון וכיצד משנים אותו ועוד שורה ארוכה של פרטים.

עיצובים – אנחנו יכולים לעצב בצורות שונות כל גיליון וכל תא. בעזרת סרטונים בנושא זה, נבין כיצד עושים זאת בצורה פשוטה.

מושגים – אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד סרטונים שמספקים מידע על מושגים שונים שקשורים לאקסל, בין אם הכוונה למושגים שאפשר להיחשף אליו כבר כשנכנסים לתוכנה, פונקציות שונות שנמצאות בתפריטים של התוכנה, וכן מושגים נסתרים.

משוואות – אחד הכלים המשמעותיים ביותר באקסל, זו היכולת לייצר משוואות שונות ולעבוד על פיהן, למשל, משוואות של סכומים, משוואות לספירת נתונים, משוואות שמאפשרים לנו לקטלג נתונים מסוימים ועוד.

סינון ומיון – כלי מאוד חשוב באקסל, מאפשר לנו לסנן ולמיין נתונים שונים באופן כזה שנוכל לעבוד רק עם הנתונים הרלוונטיים מבחינתנו.

חשוב להקפיד על כך שאנחנו בוחרים לעבוד עם סרטונים ברורים ומן הסתם מקצועיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *