תפריט סגור

לימודי צילום – המדריך המקיף

לימודי צילום

כאן תוכלו לקבל את כל המידע שאתם צריכים לדעת על לימודי צילום 

גם היום, בעידן בו כל אחד מאיתנו יכול לשמש כצלם בזכות המצלמה שמותקנת אצלו במכשיר הסלולר, יש חשיבות רבה ללימודי צילום באופן מקצועי. בוודאי אם רוצים לעסוק בתחום הצילום על מסלוליו השונים. 

עולם הצילום, כידוע, הוא עולם מאוד רחב ומגוון, יש בו לא מעט נישות בהן אפשר לעסוק, וכן יש לא מעט סוגי צילום בהם אפשר להתמקצע ולעבוד. עולם זה אומנם עובר שינויים בעשור האחרון, בזכות העובדה שהיום כל אחד מאיתנו הוא צלם בפוטנציה, שכן מספיק להיות עם מכשיר סלולר במקום הנכון, בזמן הנכון, ולדאוג להפעיל את המצלמה ברגע הנכון. 

אך עם זאת, כאמור, אנחנו עדיין יכולים לראות שלימודי צילום הם הכרחיים בשביל לדעת כיצד מצלמים בצורה מקצועית ומרבית המקומות גם לא יהיו מוכנים לקבל לשירותיהם צלמים שלא למדו את התחום בצורה מקצועית ומסודרת, צלמים שיש להם תיק עבודות רחב ומגוון להציג בפניהם. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים מקום ללמוד בו צילום והיכן אנחנו יכולים ללמוד, נסביר בקצרה על הנישות בתחום הצילום. 

כאמור, אנחנו יכולים למצוא נישות שונות בתחום זה. למשל צילום אירועים, צילום דוגמנות,מוצרים, צילום טבע, צילום סטודיו ועוד. בדרך כלל במסגרת לימודי צילום לומדים מספר נישות ולא מתמקדים רק בנישה אחת, ובהמשך יכולים הסטודנטים להחליט באיזה סגנון הם מתמקדים ובוחרים להתמחות. צריך להדגיש עוד, שהכוונה היא לצילום סטילס, למרות שלימודי צילום כוללים כמובן גם צילום בוידיאו. 

כיצד בוחרים היכן ללמוד צילום

ישנם כמה פרמטרים על פיהם אנחנו נבחר, היכן אנחנו רוצים ללמוד צילום. 

הפרמטר הראשון זו תוכנית הלימודים של המקום והמרצים שמלמדים בו. אנחנו צריכים לבחון מה כוללת התוכנית,אם היא מתאימה לצרכים ולדרישות שלנו, עד כמה היא מגוונת, רחבה ועדכנית. לגבי צוות המרצים, הרי שעלינו לבחון, האם מדובר בצוות בעל ניסיון מעשי ותיאורטי בתחום, האם מדובר במרצים מוכרים, מומלצים, עד כמה אנחנו מכירים ואוהבים את הסגנון שלהם. 

הפרמטר השני הוא מה בדיוק אנחנו מקבלים מהמקום. זה נכון לגבי התעודה הסופית, כיצד היא יכולה לעזור לנו להשתלב בתחום, עד כמה התעודה של מוסד זה נחשבת בשוק העבודה. אך זה נכון גם על מה שאנחנו אמורים לקבל במהלך שנת הלימודים, חומרים, שימוש במעבדות וכדומה. כאן אנחנו נוגעים בנקודה נוספת והיא תנאי הלימודים, הכיתות, מעבדות, שעות הלימוד וכדומה. 

הפרמטר השלישי הוא יותר לוגיסטי טכני, כמה זמן נמשכים הלימודים, כמה ימים בשבוע,באילו שעות, מה הדרישות של המקום וכמה עולה שנת לימודים. 

מקומות מומלצים ללמוד בהם

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות בהם ניתן ללמוד צילום בישראל. הן במסגרת לימודי תעודה, למשל במסגרת קמרה אובסקורה, בית ספר לעיצוב בצלאל בירושלים, המכללה האקדמית תל חי, המרכז האקדמי ויצו בחיפה, ומגוון מכללות ובתי ספר נוספים. 

כמו כן אנחנו יכולים ללמוד צילום מסלולים שונים, בבית ספר פוקוס בירושלים. בית ספר שפעיל כבר 15 שנה ומציע תוכנית לימודים מגוונת, מרצים ברמה הגבוהה ביותר, ומגוון מסלולים שמאפשרים הכשרת צלמים בנישות שונות.